Още осем лечебни заведения получават статут на университетски болници

Още осем лечебни заведения получават статут на университетски болници

28.03.2013 г.

    Служебното правителство даде статут на университетски болници на още осем лечебни заведения. Това са УМБАЛ „Александровска”, УМБАЛ „Д-р Г. Странски” – Плевен, МБАЛ „Света Анна – Варна”, „Болница – Лозенец”, СБАЛИПБ „Проф. Ив. Киров” – София, УМБАЛ „Св. Георги” – Пловдив, УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ”, „МБАЛ Св. Ив. Рилски” – София. 
   Лечебните заведения са получили изискуемата акредитационна оценка за възможностите им за клинично обучение на студенти и докторанти след като срокът на предишната им акредитационна оценка е изтекъл. 
    Решението се взема по предложение на министъра на здравеопазването и е валидно за срока на акредитационната оценка на болниците.

Водещи новини

Времето