Министър Георгиева откри Световното първенство по бокс за младежи

Министър Георгиева откри Световното първенство по бокс
 за младежи

    Министърът на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева приветства участниците в Световното първенство по бокс за младежи в София. България е домакин на най-важния боксов форум за 2014 г.
    „Това първенство ни предоставя възможност да наблюдаваме младата смяна боксьори, които ще се качат и на олимпийския ринг в Рио де Женейро през 2016 г.”, заяви министър Георгиева.
    Президентът на Международната боксова асоциация Чинг-Куо Ву благодари на България в лицето на спортния министър за оказаното гостоприемство на повече от 500 младежи и девойки от 96 страни от цял свят.
    Шампионатът е и квалификация за Летните младежки игри в Нанджин, Китай.

Водещи новини

Времето