Министърът на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева, в присъствието на премиера Пламен Орешарски, връчи чек за 100 000 лева на сноубордистката Александра Жекова – най-добре представилия се български олимпиец на Игрите в Сочи.
„За мен е огромно удоволствие да връча на Сани Жекова награда от държавата за нейното достойно представяне на завършилите неотдавна Зимни олимпийски игри”, заяви министър Георгиева по време на срещата в Министерския съвет.