Министърът на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева уважи церемонията по тържественото отбелязване на професионалния празник на служителите в Министерството на вътрешните работи. Събитието се проведе в Академията на МВР в присъствието на министър-председателя Пламен Орешарски, вицепремиера Даниела Бобева, министъра на вътрешните работи Цветелин Йовчев, представители на почти всички министерства, както и чуждестранни дипломати.
„Вашата благородна професия е много повече от личностно призвание и дълг в служба на обществото и заслужава да бъде високо ценена и подкрепяна. Министерството на вътрешните работи е желан и необходим партньор на много международни структури. Затова Ви пожелавам, в отговор на очакванията на обществото, да успеете да въведете утвърдени световни и европейски практики в областта на вътрешния ред и сигурността на страната ни и да реализирате целите си за противодействие на корупцията и организираната престъпност“, пожела проф. Георгиева на служителите в системата на МВР, които на днешната дата, 5 юли, честват и 134 години от основаването на Министерството на вътрешните работи.