Министърът на спорта Петър Стойчев откри нова площадка в парк „Заимов”

Министърът на спорта Петър Стойчев откри нова площадка в парк „Заимов”

    Министърът на физическото възпитание Петър Стойчев, неговият заместник Йордан Йовчев и  кметът на Столична община Йорданка Фандъкова,  откриха многофункционална спортна площадка в  столичния парк „Заимов”.
    „Желанието ни е да оставим някакво наследство. Заедно с премиера Марин Райков и кмета на Столична община г-жа Йорданка Фандъкова взехме решение, че можем да изградим три площадки в София. Това е начинът да дадем на хората от всички възрасти възможност да спортуват безплатно в парковете”, каза министър Стойчев.
    Много деца посрещнаха именитите спортисти. Йордан Йовчев проведе открит урок с тях и им показа как да тренират с новите спортни уреди.
    На 9 и 10 май  т.г. ще бъдат открити нови две площадки в парковете в  „Красна поляна” и  в  Борисовата градина.
    Спортните терени се изграждат съвместно от Министерството на физическото възпитание и спорта, Столичната община и Българският спортен тотализатор. Изпълнител е „Спорт парк фитнес- България” ООД.

Водещи новини

Времето