От 24.03.2014 г. стартира кампания на Агенция по вписванията за информиране на потребителите относно новите услуги, предоставяни от агенцията. Над 75 000 търговци, които са регистрирали електронните си адреси в Търговския регистър, ще получат съобщения, с които агенцията напомня, че услугата „SMS оповестяване за настъпила входяща регистрация за търговец в информационната система на Търговския регистър“ е превенция срещу злоупотреби и нерегламентирани действия от страна на недобросъвестни лица. В съобщението се напомня на търговците и да не изчакват последния момент за подаване на годишните финансови отчети.
Тази кампания е част от инициативите на правителството за развитието на благоприятен бизнес климат за фирмите у нас.
В резултат на по-активното популяризиране на услугата, предоставяна от Агенция по вписванията за по-малко от месец регистрираните активни потребители са над 600. Интересът е нараснал значително, като се има предвид, че от стартирането през 2012 г. до началото на март 2014 г., за година и половина, само 1800 са регистрираните активни потребители.
Над 75 000 търговци ще получат съобщения на електронната си поща