Министерство на правосъдието ще се включи към инициативата „Часът на Земята“. Подкрепата ще се изрази чрез изгасване на архитектурно-фасадното осветление на Министерството на правосъдието, на улица Славянска №1, в събота, 29 март, от 20.30 до 21.30 ч., както и изгасване на архитектурно-фасадното осветление на Агенцията по вписванията, на улица “Елисавета Багряна” №20.
„Часът на Земята“ е световна инициатива, чиято цел е да привлече вниманието на хората към различни природозащитни проблеми и да ги стимулира да заемат активна позиция за решаването им. През 2013 г. в кампанията се включиха милиони хора в 157 страни по света.
В България инициативата се провежда от 2009 г., като с всяка изминала година нейните привърженици стават все повече.
Министерство на правосъдието се включва към инициативата „Часът на Земята“