Министерство на правосъдието се включва към инициативата „Часът на Земята“

Министерство на правосъдието се включва към инициативата „Часът на Земята“

      Министерство на правосъдието ще се включи към инициативата „Часът на Земята“. Подкрепата ще се изрази чрез изгасване на архитектурно-фасадното осветление на Министерството на правосъдието, на улица Славянска №1, в събота, 29 март, от 20.30 до 21.30 ч., както и изгасване на архитектурно-фасадното осветление на Агенцията по вписванията, на улица “Елисавета Багряна” №20.
     „Часът на Земята“ е световна инициатива, чиято цел е да привлече вниманието на хората към различни природозащитни проблеми и да ги стимулира да заемат активна позиция за решаването им. През 2013 г. в кампанията се включиха милиони хора в 157 страни по света.
      В България инициативата се провежда от 2009 г., като с всяка изминала година нейните привърженици стават все повече.