Министър Нона Караджова и главният редактор на вестник «24 часа» Данка Василева засадиха първото от стоте дръвчета чинари, които ще красят изхода на София на бул. „Ботевградско шосе”. В събитието участваха кметът на столичния район Кремиковци Иво Панев, заместник-кметът на Столична община Ирина Савина, над 100 доброволци.
Министър Караджова поздрави екипа на вестника за идеята да инициира кампанията „Да засадим дърво”, в рамките на която в 21 български града се засаждат нови горички, всяка от тях от по 100 фиданки, или общо 2 100 нови дръвчета ще разкрасят градовете.
Кампанията се провежда под знака на Световния ден на Земята 22 април.
„Вече 42 години на този ден милиони хора по целия свят се обединяват с обща грижа за природата - каза министър Караджова в приветствието си. - Някои участват в залесяване, както ние, други организират почистване или излизат с децата си сред природата и това ги вдъхновява за повече отговорност към околната среда. Каквото и да е действието, Денят на Земята е чудесен повод всеки от нас да допринесе за опазването на околната среда със своето участие.”
Министерство на околната среда и водите чрез Оперативна програма „Околна среда” заедно с Министерство на земеделието и храните е партньор за провеждането на кампанията в градовете в страната. Местата за залесяване бяха определени от съответните общини, фиданките са предоставени от Министерство на земеделието и храните чрез регионалните му структури в съответните градове, а регионалните инспекции по околната среда и водите координират участието на доброволците в залесяването.
Министър Нона Караджова засади първото от стоте дръвчета чинари, които ще красят изхода на София