Министър Юлиян Попов ще открие работата на Втората стратегическа среща за „зелена” заетост на Green Business Network

Министър Юлиян Попов ще открие работата на Втората стратегическа среща за „зелена” заетост на Green Business Network


 

 
Министър Юлиян Попов ще участва във Втората срещата на клуба за устойчиво бизнес развитие в България Green Business Network заедно с посланика на Норвегия в България Гуро Катарина Викьор.
 
Събитието е на 11 април 2013 г., четвъртък, от 9,00 часа, в  Sofia Airport Center,  Офис сграда А2.
 
Министър Попов ще открие работата на Втората стратегическа бизнес среща и ще въведе участниците в темата за зелената заетост. Нейно Превъзходителство Гуро Катарина Викьор ще застъпи международния аспект на темата и ще представи еко-ориентираната политика на Норвегия и механизмът, по който взаимодействието между бизнеса и администрацията са я извели до международен успех. 
 
В срещата ще участват представители на висшия мениджмънт на големи български компании, на посолства, научната общност и неправителствения сектор.
 
Клубът Green Business Network  е основан от Cleantech Bulgaria с мисия да насърчава  устойчивото корпоративно развитие и да популяризира добрите практики за регионални и глобални зелени бизнес модели. Green Business Network работи за създаването на мрежа от водещи представители на компании, лидери на българския пазар, политици и неправителствени организации, които заедно да начертаят дългосрочната  визия за развитие и позициониране на България на глобалната "зелена" карта.
 
Домакин на срещите на Green Business Network е Сградата на годината за 2012 г. в категория „Зелени сгради” - Sofia Airport Center. 

Водещи новини

Времето