Министър Искра Михайлова ще бъде домакин на представянето на книгата „Зелени разкази-3” заедно с изпълнителния директор на Издателство Сиела Веселин Тодоров. Книгата /вече в три тома/ е съвместно издание на Министерството на околната среда и водите и Издателство Сиела.
Събитието е на 26 юни 2013 г., сряда, от 18,00 часа, в градината на клуб „Библиотеката“, зад Народната библиотека, бул. „Васил Левски“ 88.
Ще присъстват авторите и издателите на книгата, депутати, партньори и приятели на МОСВ.
За трети пореден път Министерството на околната среда и водите покани петнайсет изявени съвременни български автори да разкажат „за своите спирки, които са ги отвеждали към природата“. Третият том на сборника „Зелени разкази“ съдържа творби на Калин Терзийски, Деян Енев, Георги Господинов, Михаил Вешим, Мона Чобан, Албена Стамболова, Силвия Чолева, Елена Алексиева, Стефания Колева, Алек Попов, Владимир Левчев, Валентин Василев, Иван Гарелов, Румен Леонидов и Ива Петрони, написани специално за сборника. Изданието е в тираж 5 000 броя.
След представянето на книгата министър Искра Михайлова по традиция ще връчи и наградите в тазгодишния конкурс за деца и юноши на тема „Обичам природата – и аз участвам”, проведен в рамките на Националната кампания на МОСВ. По време на церемонията на видеоекран ще могат да се видят десетки от най-изявените творби, участвали в надпреварата, на деца и юноши от над 20 градове и села в страната.
МОСВ провежда конкурса за трета поредна година. През тази година участие взеха над 1800 деца и юноши на възраст от 7 до 18 години с общо 1960 творби. Конкурсът се проведе в следните категории: рисунка, разказ и предмет, изработен от рециклирани материали. Всички творби бяха селектирани първо на регионално ниво, като впоследствие на национално ниво бяха класирани по трима участници във всяка от трите категории. Комисията излъчи и две поощрителни награди в категориите „Разказ” и „Предмет”.
Заповядайте на събитието! Своята покана можете да изтеглите от ТУК.