Министърът на културата Вежди Рашидов днес бе удостоен с годишната награда и с почетния знак на Фондация “Арете-Фол”, която му се присъжда за неговия принос и усилия в областта на опазването и експонирането на културно-историческото ни наследство.
„Всички знаем какво успя да постигне министър Рашидов със своя екип през вече отиващата си 2012 година, изключително много значими неща бяха реализирани в сферата на консервацията, опазването и социализацията на културното ни наследство, налице са и новите музеи, както и Ларгото с неговата разкрита уникална археология. Постиженията и безспорните успехи в тази област ясно се виждат, всеки може да ги оцени!” – с тези думи председателят на Фондация “Арете-Фол” проф. Димитър Иванов връчи на министър Вежди Рашидов престижното отличие.
Министър Рашидов благодари за оказаното му внимание от Фондация “Арете-Фол” и подари на проф. Димитър Иванов Отчета на Министерството на културата за периода 2009 г.– 2012 г., на корицата на който е раннохристиянската базилика „Червената църква” до гр. Перущица - паметник на културата от категория „национално значение” и един от най-забележителните архитектурни шедьоври от началото на IV век, в който с европейско финансиране се изпълнява проект за възстановяване, експониране и изграждане на туристическа инфраструктура. Вежди Рашидов подчерта, че в Отчета на Министерството на културата са включени изчерпателна информация и богат снимков материал за всички театри, галерии, опери и училища по изкуства, които са основно реконструирани от началото на неговия мандат. „В отчета на Министерството на културата за периода 2009 – 2012 г. са и всички новоизградени музеи, както и обектите, които вече са в процес на реализация, в това число и Националния музеен комплекс в кв. 500. В отчета ни са и данните за успешното усвояване на европейски средства по проектите на Министерството на културата по Оперативна програма „Регионално развитие”, отбеляза министър Рашидов.
„Аз се гордея от постигнатото, което всеки може да „пипне с пръст”, образно казано. Важното е, че дори и в условия на финансова криза успяваме да реализираме целите, които си поставяме. Този наш Отчет съдържа резултатите от усилията ни да създадем много по-добри условия за развитието на българския талант, за представянето на българското културно наследство – кауза, на която аз съм се изцяло посветил”, подчерта министър Вежди Рашидов.
„Всички знаем какво успя да постигне министър Рашидов със своя екип през вече отиващата си 2012 година, изключително много значими неща бяха реализирани в сферата на консервацията, опазването и социализацията на културното ни наследство, налице са и новите музеи, както и Ларгото с неговата разкрита уникална археология. Постиженията и безспорните успехи в тази област ясно се виждат, всеки може да ги оцени!” – с тези думи председателят на Фондация “Арете-Фол” проф. Димитър Иванов връчи на министър Вежди Рашидов престижното отличие.
Министър Рашидов благодари за оказаното му внимание от Фондация “Арете-Фол” и подари на проф. Димитър Иванов Отчета на Министерството на културата за периода 2009 г.– 2012 г., на корицата на който е раннохристиянската базилика „Червената църква” до гр. Перущица - паметник на културата от категория „национално значение” и един от най-забележителните архитектурни шедьоври от началото на IV век, в който с европейско финансиране се изпълнява проект за възстановяване, експониране и изграждане на туристическа инфраструктура. Вежди Рашидов подчерта, че в Отчета на Министерството на културата са включени изчерпателна информация и богат снимков материал за всички театри, галерии, опери и училища по изкуства, които са основно реконструирани от началото на неговия мандат. „В отчета на Министерството на културата за периода 2009 – 2012 г. са и всички новоизградени музеи, както и обектите, които вече са в процес на реализация, в това число и Националния музеен комплекс в кв. 500. В отчета ни са и данните за успешното усвояване на европейски средства по проектите на Министерството на културата по Оперативна програма „Регионално развитие”, отбеляза министър Рашидов.
„Аз се гордея от постигнатото, което всеки може да „пипне с пръст”, образно казано. Важното е, че дори и в условия на финансова криза успяваме да реализираме целите, които си поставяме. Този наш Отчет съдържа резултатите от усилията ни да създадем много по-добри условия за развитието на българския талант, за представянето на българското културно наследство – кауза, на която аз съм се изцяло посветил”, подчерта министър Вежди Рашидов.