На 31 януари 2013 г. от 10:00 часа в Националния военноисторически музей в София ще се проведе научна конференция на тема: „Публично-частното партньорство и устойчивото развитие на културното наследство”. Министърът на културата Вежди Рашидов ще открие научната конференция за публично-частното партньорство и ще поднесе приветствие към гостите и участниците в този форум.
Научната конференция на тема: „Публично-частното партньорство и устойчивото развитие на културното наследство” се организира от Фондация „Арете - Фол”, Националния военноисторически музей и Университета по библиотекознание и информационни технологии в София. Основните доклади в конференцията ще бъдат изнесени от учени и преподаватели от тези институции. Целта на конференцията е да бъде очертана основната теоретична и практическа рамка, както и да се идентифицират основни направления за бъдеща работа, които да промотират публично-частното партньорство като основен параметър на устойчивото развитие на културното наследство. В научната конференция на тема: „Публично-частното партньорство и устойчивото развитие на културното наследство” на 31 януари в Националния военноисторически музей ще участват с доклади и представители на Министерството на културата - специалисти в сферата на недвижимото и движимо културно наследство, международното културно сътрудничество, както и в областта на интелектуалната собственост и права в областта на културно-историческото наследство.
Научната конференция на тема: „Публично-частното партньорство и устойчивото развитие на културното наследство” се организира от Фондация „Арете - Фол”, Националния военноисторически музей и Университета по библиотекознание и информационни технологии в София. Основните доклади в конференцията ще бъдат изнесени от учени и преподаватели от тези институции. Целта на конференцията е да бъде очертана основната теоретична и практическа рамка, както и да се идентифицират основни направления за бъдеща работа, които да промотират публично-частното партньорство като основен параметър на устойчивото развитие на културното наследство. В научната конференция на тема: „Публично-частното партньорство и устойчивото развитие на културното наследство” на 31 януари в Националния военноисторически музей ще участват с доклади и представители на Министерството на културата - специалисти в сферата на недвижимото и движимо културно наследство, международното културно сътрудничество, както и в областта на интелектуалната собственост и права в областта на културно-историческото наследство.