Министърът На Културата Ще Упражнява Правата На Държавата В Ндк

Министърът На Културата Ще Упражнява Правата На Държавата В Ндк


   Правителството определи министъра на културата за орган, който да упражнява правата на държавата в „Национален дворец на културата – конгресен център София” ЕАД.
   Промяната има за цел постигането на пълно съответствие между специфичния характер на търговската дейност на дружеството и отрасловата компетентност на неговия принципал. Предметът на дейност на дружеството включва основно организиране и провеждане на културни, научни, образователни, конгресно-конферентни и обществено-политически прояви в страната и в чужбина.
   Досега правата на държавата се упражняваха от министъра на финансите с оглед необходимостта от финансова стабилизация на НДК.
   Към момента е постигната оптимизация на дейността на дружеството и са въведени правила за строга финансова дисциплина и финансов контрол по набирането и разходването на средства.


Водещи новини

Времето