Осемнадесетото издание на Салон на изкуствата среща Изтока и Запада в любопитна смес от жанрове и култури, съобщиха организаторите от НДК.
Един от акцентите в Салона е концертът на арт формация "ОМ". Групата, чиято музика вплита елементи от фолклор, далекоизточни влияния, джаз минимализъм, амбиент и сакрални традиции, ще изнесе концерт, наречен "Музика за филми", на 17 април в зала "Люмиер" от 19:30 часа.
Триото Николай Иванов /клавишни, китара, флейти, композиции/, Марина Великова /фагот, сопран саксофон/ и Георги Ангелов /перкусионни инструменти/ ще поднесе на зрителите "Музика за филми", написана и изпълнена за ленти като "Подгряване на вчерашния обед", "Една калория нежност", "Последното пътуване", "Военен кореспондент - Й. Йовков", новият "Слънчево" и документалните "Посветените на Огъня", "Корабите са пълни", "Пътуване към Афганистан", "Тотално Объркване", "Истината за Орфей", "Галин" и др. "ОМ" използват традиционни балкански инструменти - тамбура, тарамбука, кавал, двоянка, тъпан, гайда, а от Изтока - ситар, гхатам, табла, бамбо флейти, сас, деф, тар, гърлено пеене и др., като ги смесват с китара, пиано, електронен бас, електронни инструменти и компютърно програмиране. През последните 20 години Николай Иванов и арт формацията са работили по музиката на над 40 игрални и документални филма. Много от темите са свирени на живо, но никога досега не са били подбрани и подредени в един цял концерт.
Осемнадесетото издание на Салон на изкуствата започва на 9 април и ще продължи до 26 юни, а на първи юли ще има специално закриващо събитие. В програмата са включени и имена като Чучо Валдес, Ищар, Ал Бано, Тоци и Кутуньо, както и интересни български проекти като "Jazzta Prasta", "The Art of Big Band" /Хилда Казасян, Васил Петров, Орлин Павлов и Биг Бенд Брас Асоциация с диригент Ангел Заберски/, зрелищният спектакъл "Празна история". Акцент в програмата е Детският салон, както и Денят на отворените врати на НДК.
Един от акцентите в Салона е концертът на арт формация "ОМ". Групата, чиято музика вплита елементи от фолклор, далекоизточни влияния, джаз минимализъм, амбиент и сакрални традиции, ще изнесе концерт, наречен "Музика за филми", на 17 април в зала "Люмиер" от 19:30 часа.
Триото Николай Иванов /клавишни, китара, флейти, композиции/, Марина Великова /фагот, сопран саксофон/ и Георги Ангелов /перкусионни инструменти/ ще поднесе на зрителите "Музика за филми", написана и изпълнена за ленти като "Подгряване на вчерашния обед", "Една калория нежност", "Последното пътуване", "Военен кореспондент - Й. Йовков", новият "Слънчево" и документалните "Посветените на Огъня", "Корабите са пълни", "Пътуване към Афганистан", "Тотално Объркване", "Истината за Орфей", "Галин" и др. "ОМ" използват традиционни балкански инструменти - тамбура, тарамбука, кавал, двоянка, тъпан, гайда, а от Изтока - ситар, гхатам, табла, бамбо флейти, сас, деф, тар, гърлено пеене и др., като ги смесват с китара, пиано, електронен бас, електронни инструменти и компютърно програмиране. През последните 20 години Николай Иванов и арт формацията са работили по музиката на над 40 игрални и документални филма. Много от темите са свирени на живо, но никога досега не са били подбрани и подредени в един цял концерт.
Осемнадесетото издание на Салон на изкуствата започва на 9 април и ще продължи до 26 юни, а на първи юли ще има специално закриващо събитие. В програмата са включени и имена като Чучо Валдес, Ищар, Ал Бано, Тоци и Кутуньо, както и интересни български проекти като "Jazzta Prasta", "The Art of Big Band" /Хилда Казасян, Васил Петров, Орлин Павлов и Биг Бенд Брас Асоциация с диригент Ангел Заберски/, зрелищният спектакъл "Празна история". Акцент в програмата е Детският салон, както и Денят на отворените врати на НДК.