Министър-председателят и министър на външните работи в служебния кабинет Марин Райков, министърът на културата Владимир Пенев и кметът на столицата Йорданка Фандъкова тази сутрин разгледаха софийското Ларго.
Премиерът отбеляза пред журналисти, че проектите, свързани сЛаргото, не трябва да остават встрани от вниманието на
управляващите. Правителството държи на реализацията на проектите, и то в срок, със съответното качество, подчерта премиерът Райков. Той отбеляза, че е силно впечатлен от видяното днес и че внимателно ще продължи да следи този така важен проект, който се изпълнява по Оперативна програма "Регионално развитие".
„Дай Боже до края на годината да има видим резултат”, пожела министър-председателят Марин Райков. По думите му разкритата и експонирана археология на Ларгото е част от самоличността на нашата столица, който ще й придаде европейски характер, особено в съчетанието с модерния метрополитен.
„Приятно съм изненадан и от големия брой софиянци, ползващи метрото ни”, допълни още премиерът.
Първият етап от проекта за "Античен културно-комуникационен комплекс "Сердика", финансирането на който е осигурено по Оперативна програма "Регионално развитие", беше завършен в края на август 2012 г. заедно с пускането на втория лъч на метрото. Целият проект с експонирането на разкритата там уникална археология се предвижда да бъде завършен в края на 2013 г.
Премиерът отбеляза пред журналисти, че проектите, свързани сЛаргото, не трябва да остават встрани от вниманието на
управляващите. Правителството държи на реализацията на проектите, и то в срок, със съответното качество, подчерта премиерът Райков. Той отбеляза, че е силно впечатлен от видяното днес и че внимателно ще продължи да следи този така важен проект, който се изпълнява по Оперативна програма "Регионално развитие".
„Дай Боже до края на годината да има видим резултат”, пожела министър-председателят Марин Райков. По думите му разкритата и експонирана археология на Ларгото е част от самоличността на нашата столица, който ще й придаде европейски характер, особено в съчетанието с модерния метрополитен.
„Приятно съм изненадан и от големия брой софиянци, ползващи метрото ни”, допълни още премиерът.
Първият етап от проекта за "Античен културно-комуникационен комплекс "Сердика", финансирането на който е осигурено по Оперативна програма "Регионално развитие", беше завършен в края на август 2012 г. заедно с пускането на втория лъч на метрото. Целият проект с експонирането на разкритата там уникална археология се предвижда да бъде завършен в края на 2013 г.