Министерството на културата поздравява всички с отношение към опазването на недвижимото културно наследство по случай Световния ден на паметниците на културата и забележителните места.
По предложение на „Международния съвет за паметниците на културата и забележителните места” (ИКОМОС) през 1982 г. Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) обявява 18 април за ден на паметниците на културата и забележителните места. Идеята на инициативата е да се отбележат и подкрепят резултатите от усилията по опазването, представянето и популяризирането на културното наследство, да се стимулира участието на местните общности в тези процеси и да се осъзнае значението на културното наследство като фактор за устойчиво развитие и културна идентичност на обществото.
Темата на празника за тази година е „Наследството на образованието”.
Пожелаваме на всички хубав празник и успехи в нелеката задача по опазването на недвижимото културно наследство.
По предложение на „Международния съвет за паметниците на културата и забележителните места” (ИКОМОС) през 1982 г. Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) обявява 18 април за ден на паметниците на културата и забележителните места. Идеята на инициативата е да се отбележат и подкрепят резултатите от усилията по опазването, представянето и популяризирането на културното наследство, да се стимулира участието на местните общности в тези процеси и да се осъзнае значението на културното наследство като фактор за устойчиво развитие и културна идентичност на обществото.
Темата на празника за тази година е „Наследството на образованието”.
Пожелаваме на всички хубав празник и успехи в нелеката задача по опазването на недвижимото културно наследство.