Министърът на културата Владимир Пенев ще се включи в инициативата „Оранжев вело тур“, който ще се проведе на 26 април в София по повод националния празник на Кралство Нидерландия. Велосипедната обиколка „Оранжев вело тур“ ще започне в петък от 15:30 часа от Холандското посолство на ул. „Оборище“ № 15. Маршрутът, по който ще премине велосипедната разходка, ще подчертае и част от холандските културни и икономически връзки с България.
Целта на иницативата е да насърчи усилията за популяризиране на велосипеда като алтернативно транспортно средство за придвижване в градска среда. „Оранжев вело тур“ е част от проекта „Всички на колела“, инициатива за устойчива мобилност и безопасно предвижване с велосипед, подкрепена от Холандското посолство в България, сдружение „Велоеволюция“, „Холандското велосипедно общество“ и др. институции и организации. Сред участниците във велосипедната разходка утре ще бъде и холандският посланик в България Н. Пр. Карел ван Кестерен. Добър пример за използването на велосипеда като екологично транспортно средство ще дадат и други посланици, както и много дипломати. Поканени да се включат в „Оранжев вело тур“ са и всички велоентусиасти – както от София, така и от цялата страна.
Целта на иницативата е да насърчи усилията за популяризиране на велосипеда като алтернативно транспортно средство за придвижване в градска среда. „Оранжев вело тур“ е част от проекта „Всички на колела“, инициатива за устойчива мобилност и безопасно предвижване с велосипед, подкрепена от Холандското посолство в България, сдружение „Велоеволюция“, „Холандското велосипедно общество“ и др. институции и организации. Сред участниците във велосипедната разходка утре ще бъде и холандският посланик в България Н. Пр. Карел ван Кестерен. Добър пример за използването на велосипеда като екологично транспортно средство ще дадат и други посланици, както и много дипломати. Поканени да се включат в „Оранжев вело тур“ са и всички велоентусиасти – както от София, така и от цялата страна.