Министърът на културата Владимир Пенев се включи днес в инициативата „Оранжев вело тур“, която се проведе в София по повод националния празник на Кралство Нидерландия. Велосипедната обиколка „Оранжев вело тур“ започна от Холандското посолство, а финалът й бе в градината до Военния клуб.
Във велосипедната обиколка се включиха и министърът на околната среда и водите Юлиян Попов и министърът на физическото възпитание и спорта Петър Стойчев, както и холандският посланик в България Н. Пр. Карел ван Кестерен.
Целта на иницативата е да насърчи усилията за популяризиране на велосипеда като алтернативно транспортно средство за придвижване в градска среда. „Оранжев вело тур“ е част от проекта „Всички на колела“, инициатива за устойчива мобилност и безопасно предвижване с велосипед, подкрепена от Холандското посолство в България, сдружение „Велоеволюция“, „Холандско велосипедно общество“ и др. организации.
Министър Владимир Пенев подчерта на старта на обиколката, че от години е запален почитател на велосипеда и изрази надеждата си в София скоро да има и още повече нови алеи, специално обособени за колоездачи.
„Надявам се инициативата да спомогне за подобряване на условията за каране на велосипед в София”, каза още министър Владимир Пенев. „За мен това е много важно, защото аз, както знаете, съм стар велосипедист”, допълни министър Пенев, който дойде на събитието с личния си велосипед „Драг”.
Спортният министър Петър Стойчев посочи, че обиколката е добър пример за всички нас да започнем да се придвижваме все повече и повече с колело, здравословно и екологично.
Във велосипедната обиколка се включиха и министърът на околната среда и водите Юлиян Попов и министърът на физическото възпитание и спорта Петър Стойчев, както и холандският посланик в България Н. Пр. Карел ван Кестерен.
Целта на иницативата е да насърчи усилията за популяризиране на велосипеда като алтернативно транспортно средство за придвижване в градска среда. „Оранжев вело тур“ е част от проекта „Всички на колела“, инициатива за устойчива мобилност и безопасно предвижване с велосипед, подкрепена от Холандското посолство в България, сдружение „Велоеволюция“, „Холандско велосипедно общество“ и др. организации.
Министър Владимир Пенев подчерта на старта на обиколката, че от години е запален почитател на велосипеда и изрази надеждата си в София скоро да има и още повече нови алеи, специално обособени за колоездачи.
„Надявам се инициативата да спомогне за подобряване на условията за каране на велосипед в София”, каза още министър Владимир Пенев. „За мен това е много важно, защото аз, както знаете, съм стар велосипедист”, допълни министър Пенев, който дойде на събитието с личния си велосипед „Драг”.
Спортният министър Петър Стойчев посочи, че обиколката е добър пример за всички нас да започнем да се придвижваме все повече и повече с колело, здравословно и екологично.