Заместник-министърът на културата проф. Мила Сантова се срещна днес, 29 април, със заместник-министъра по религиозните въпроси на Индонезия г-н Насераддин Омар, който е в София като участник в Българо-индонезийска кръгла маса на тема: „Насърчаване на културното и религиозно разбирателство между България и Индонезия”, провела се днес в Дипломатическия институт към министъра на външните работи на Република България.
На срещата на зам.-министъра на културата проф. Мила Сантова със зам.-министъра по религиозните въпроси на Индонезия Насераддин Омар, състояла се в Министерството на културата, присъства и Н. Пр. г-н Буниян Саптомо, извънреден и пълномощен посланик на Република Индонезия в България.
Заместник-министърът на културата проф. Мила Сантова акцентира по време на разговора върху значението и ролята на междукултурния диалог като ключов фактор за сближаване и опознаване на народите и изтъкна, че инициативи като Българо-индонезийската кръгла маса на тема: „Насърчаване на културното и религиозно разбирателство между България и Индонезия”, са изключително полезни.
На срещата на зам.-министъра на културата проф. Мила Сантова със зам.-министъра по религиозните въпроси на Индонезия Насераддин Омар, състояла се в Министерството на културата, присъства и Н. Пр. г-н Буниян Саптомо, извънреден и пълномощен посланик на Република Индонезия в България.
Заместник-министърът на културата проф. Мила Сантова акцентира по време на разговора върху значението и ролята на междукултурния диалог като ключов фактор за сближаване и опознаване на народите и изтъкна, че инициативи като Българо-индонезийската кръгла маса на тема: „Насърчаване на културното и религиозно разбирателство между България и Индонезия”, са изключително полезни.