Министърът на културата Владимир Пенев поздрави работещите в сферата на библиотечното дело в навечерието на професионалния им празник - 11 май.
В поздравлението на министър Пенев се казва:
„Уважаеми библиотечни дейци,
скъпи приятели,
Особено ми е приятно да Ви поздравя с професионалния празник на българските библиотекари в деня, в който почитаме славянските първоучители - светите братя Кирил и Методий, и да изразя дълбокото си уважение към Вашата отговорна работа.
Високо ценя мястото на библиотеките като истински хранилници на знание и духовност. Чрез книгата и словото Вие не само допринасяте за развитието на образованието, културния напредък и социалното общуване, но и превръщате библиотеките в съвременни центрове за информация и комуникация, готови да бъдат успешни партньори в световния информационен обмен.
Бих искал да благодаря на всички Вас, хората, чиито усилия са вградени в постиженията на библиотеките, защото сте приели дейността си като творческа и обществена мисия!
Бъдете все така всеотдайни във високоблагородното си и хуманно дело. Желая Ви много здраве и творческо вдъхновение!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!”
В поздравлението на министър Пенев се казва:
„Уважаеми библиотечни дейци,
скъпи приятели,
Особено ми е приятно да Ви поздравя с професионалния празник на българските библиотекари в деня, в който почитаме славянските първоучители - светите братя Кирил и Методий, и да изразя дълбокото си уважение към Вашата отговорна работа.
Високо ценя мястото на библиотеките като истински хранилници на знание и духовност. Чрез книгата и словото Вие не само допринасяте за развитието на образованието, културния напредък и социалното общуване, но и превръщате библиотеките в съвременни центрове за информация и комуникация, готови да бъдат успешни партньори в световния информационен обмен.
Бих искал да благодаря на всички Вас, хората, чиито усилия са вградени в постиженията на библиотеките, защото сте приели дейността си като творческа и обществена мисия!
Бъдете все така всеотдайни във високоблагородното си и хуманно дело. Желая Ви много здраве и творческо вдъхновение!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!”