По повод журналистически въпроси за помещенията на партерния етаж на бул. „Ал. Стамболийски” 17 в София, които в момента ползва „Евро Синема”, Пресцентърът на Министерството на културата предоставя следната информация:
Съгласно Закона за държавната собственост Министерството на културата обяви търг за наемане на помещенията, които сега се ползват от „Евро Синема”. Срокът за приемане на оферти не е изтекъл и търгът още не се е състоял. В условията на търга и проекта на договора с бъдещия наемател е предвидено досегашният предмет на дейност и предназначението на помещенията да се запазят – за културен център и културни дейности.
Ето защо считаме, че твърденията за „произнесена присъда за затваряне на киното” са несъстоятелни и безпочвени.
Съгласно Закона за държавната собственост Министерството на културата обяви търг за наемане на помещенията, които сега се ползват от „Евро Синема”. Срокът за приемане на оферти не е изтекъл и търгът още не се е състоял. В условията на търга и проекта на договора с бъдещия наемател е предвидено досегашният предмет на дейност и предназначението на помещенията да се запазят – за културен център и културни дейности.
Ето защо считаме, че твърденията за „произнесена присъда за затваряне на киното” са несъстоятелни и безпочвени.