Министърът На Културата Владимир Пенев Поздрави Работещите В Българските Музеи В Навечерието На 18 Май

Министърът На Културата Владимир Пенев Поздрави Работещите В Българските Музеи В Навечерието На 18 Май


   Министърът на културата Владимир Пенев поздрави работещите в българските музеи в навечерието на 18 май. В поздравлението на министър Пенев се казва:

"УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,

   Поздравявам Ви сърдечно с 18 май – Международния ден на музеите и Деветото издание на Европейската нощ на музеите, съпътстващо този хубав празник.
   Това е ден за признание за Вашия професионализъм и ентусиазъм в изучаването, съхраняването, опазването и популяризирането на културното наследство на народите.
   Обръщам се към всички Вас, които давате всичко от себе си в тежките условия на финансова криза в глобален мащаб, с чувство на благодарност и уважение, защото Вие правите най-важното – съхранявате паметта на нацията българска.
   Бъдете живи и здрави и изпълнени с много енергия.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!"


Водещи новини

Времето