Делегация От Министерство На Културата Ще Обсъжда С Музейни Специалисти В Москва Условията За Гостуване На Наша Изложба, Посветена На Тракийското Изкуство

Делегация От Министерство На Културата Ще Обсъжда С Музейни Специалисти В Москва Условията За Гостуване На Наша Изложба, Посветена На Тракийското Изкуство


    На 20 май т.г. заместник-министърът на културата проф. Мила Сантова ще проведе среща в Москва с г-н Алексей Левикин, директор на Държавния исторически музей (ГИМ). В срещата ще вземат участие и ст. н. с. д-р Божидар Димитров - директор на Националния исторически музей /НИМ/, Екатерина Джумалиева, началник отдел в дирекция "Културно наследство" на Министерство на културата, както и Тамара Игумнова, заместник-директор на руския музей. Предстои да бъдат обсъдени условията за гостуване на изложба, посветена на тракийското изкуство и евентуални други проекти.


    По време на посещението си в Москва делегацията от Министерство на културата ще проучи и дискутира възможностите за по-активно сътрудничество в областта на музейната дейност, опазването и представянето на културното наследство, ще посети Третяковската галерия, Музея за изобразителни изкуства А. С. Пушкин, Музея на Церетели, Кремъл и ще присъства на приема по случай 24 май в Посолството на Република България.


Водещи новини

Времето