Министър Владимир Пенев Ще Награди Със „Златен Век” С Огърлие Дина Колева И Рангел Вълчанов На Официална Церемония На 20 Май Т.Г. От 11:00 Ч. На „Сцена 17” В Министерството На Културата

Министър Владимир Пенев Ще Награди Със „Златен Век” С Огърлие Дина Колева И Рангел Вълчанов На Официална Церемония На 20 Май Т.Г. От 11:00 Ч. На „Сцена 17” В Министерството На Културата


   Министърът на културата Владимир Пенев ще връчи на 20 май 2013 г. /понеделник/ традиционните годишни награди на изявени творци и дейци на културата по случай 24 май - Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост.
    Официалната церемония по награждаването ще се състои на „Сцена 17” в Министерството на културата от 11:00 часа на 20 май.
    Владимир Пенев ще връчи най-високото отличие на Министерството на културата - наградата „Златен век” с огърлие, на художествения ръководител на групата на Бистришките баби – Дина Колева, която има огромни заслуги за популяризирането на уникалното им старинно пеене, определяно от специалисти като полифония на три гласа. Бистришките баби са включени в Списъка на шедьоврите на световното нематериално културно наследство на ЮНЕСКО.
    Министър Владимир Пенев ще награди с престижното отличие „Златен век” с огърлие и именития ни кинорежисьор Рангел Вълчанов.


Водещи новини

Времето