На 20.05.2013 г. в Държавния исторически музей в Москва се състоя среща с делегация на Министерство на културата, водена от заместник-министър проф. Мила Сантова.
Разговорите между ръководството на Държавния исторически музей (ДИМ) в Москва и българската делегация преминаха изключително успешно. Директорът на Музея – г-н Алексей Левикин, благодари сърдечно за посещението и отзивчивостта от страна на Министерството на културата, както и за показания от българските експерти професионален капацитет. Бе обсъдено и гостуването в Държавния исторически музей, намиращ се на Червения площад в руската столица, на представителна изложба на тракийското изкуство.
В разговорите зам.-министър проф. Сантова подчерта стойността на контактите между двете култури, както и това, че предстоящата да бъде открита в началото на есента на 2013 г. изложба в Музея на Червения площад, е съществена част в междукултурния диалог.
Разговорите между ръководството на Държавния исторически музей (ДИМ) в Москва и българската делегация преминаха изключително успешно. Директорът на Музея – г-н Алексей Левикин, благодари сърдечно за посещението и отзивчивостта от страна на Министерството на културата, както и за показания от българските експерти професионален капацитет. Бе обсъдено и гостуването в Държавния исторически музей, намиращ се на Червения площад в руската столица, на представителна изложба на тракийското изкуство.
В разговорите зам.-министър проф. Сантова подчерта стойността на контактите между двете култури, както и това, че предстоящата да бъде открита в началото на есента на 2013 г. изложба в Музея на Червения площад, е съществена част в междукултурния диалог.