Зам.-Министър Проф. Мила Сантова Се Срещна В Москва С Ръководството На Държавния Исторически Музей И Договори В Началото На Есента На Т.Г. В Неговите Пространства Да Бъде Показана Представителна Изложба На Тракийско Изкуство

Зам.-Министър Проф. Мила Сантова Се Срещна В Москва С Ръководството На Държавния Исторически Музей И Договори В Началото На Есента На Т.Г. В Неговите Пространства Да Бъде Показана Представителна Изложба На Тракийско Изкуство


   На 20.05.2013 г. в Държавния исторически музей в Москва се състоя среща с делегация на Министерство на културата, водена от заместник-министър проф. Мила Сантова.


   Разговорите между ръководството на Държавния исторически музей (ДИМ) в Москва и българската делегация преминаха изключително успешно. Директорът на Музея – г-н Алексей Левикин, благодари сърдечно за посещението и отзивчивостта от страна на Министерството на културата, както и за показания от българските експерти професионален капацитет. Бе обсъдено и гостуването в Държавния исторически музей, намиращ се на Червения площад в руската столица, на представителна изложба на тракийското изкуство.


   В разговорите зам.-министър проф. Сантова подчерта стойността на контактите между двете култури, както и това, че предстоящата да бъде открита в началото на есента на 2013 г. изложба в Музея на Червения площад, е съществена част в междукултурния диалог.


Водещи новини

Времето