Киносалонът На Бул. „Ал. Стамболийски” 17 В София Ще Продължи Да Функционира

Киносалонът На Бул. „Ал. Стамболийски” 17 В София Ще Продължи Да Функционира


   По повод декларацията на кинематографисти, които настояват помещението на „Евро Синема” на партерния етаж на бул. „Ал. Стамболийски” 17 в София да остане киносалон, Пресцентърът на Министерството на културата предоставя следната информация:

    Съгласно Закона за държавната собственост Министерството на културата обяви търг за наемане на помещенията, които досега се ползваха от „Евро Синема”. Обявеният търг за наемане на помещенията на обособения културен център с киносалона бе спечелен от „Хеликон” АД. В условията на търга и проекта на договора с бъдещия наемател е предвидено досегашният предмет на дейност и предназначението на помещенията да се запазят – за обособен културен център, включващ киносалон с прилежащи към него сцена, кинокабина и техническо помещение, канцелария, интернет зала, зона за социални и делови контакти, фоайе и прилежащи площи, предназначен за културни дейности и европроекти.
    Ето защо считаме, че опасенията за „затваряне на киното” са несъстоятелни и безпочвени.

   Резултат от търга




Водещи новини

Времето