На 5 Юни От 18:00 Ч. В Ркиц В София Ще Бъдат Връчени Грамотите На Наградените Участници В Националния Младежки Конкурс За Изящни, Приложни Изкуства И Дизайн

На 5 Юни От 18:00 Ч. В Ркиц В София Ще Бъдат Връчени Грамотите На Наградените Участници В Националния Младежки Конкурс За Изящни, Приложни Изкуства И Дизайн


   Националният младежки конкурс за изящни, приложни изкуства и дизайн се провежда за седми път в гр. София. Настоящото му издание е организирано от Министерството на културата, съвместно с Руския културно-информационен център (РКИЦ) и фондация „Равностойно партньорство” - София. На 5 юни от 18:00 часа в Руския културно-информационен център в София ще се връчат грамотите на наградените ученици и ще бъде открита изложбата, в която участват със свои произведения 223 ученици от 13 училища по изкуствата от цялата страна от VIII до XI клас.
   Ще бъдат присъдени 36 награди в 12 специалности - живопис, графика, скулптура, художествена керамика, художествена дърворезба, художествена обработка на метали, художествена тъкан, рекламна графика / графичен дизайн/, илюстрация и оформление на книгата, детски играчки, иконопис / стенопис, пространствен и промишлен дизайн, театрален, кино и телевизионен декор.


   Конкурсът е включен в Програмата на мерките за закрила на деца с изявени дарби за 2013 г., приета от Министерски съвет. Ученици от училищата по изкуствата до 18-годишна възраст, класирани на първо, второ и трето място, ще получат едногодишни стипендии в размер на 135 лева месечно. Те имат възможност също така да кандидатстват за еднократно финансово подпомагане за участие в майсторски клас или пленер.


Времето