На 10 и 11 юни 2013 г. Националният политехнически музей, в партньорство с Министерство на културата - дирекция „Културно наследство” и Българския национален комитет на ИКОМ, организира Втора национална среща на тема „Музеите и устойчивото развитие” с подтема: „Съвременни методи за комуникация с публиката”, включваща:
1. иновации в класическата комуникация с публиката;
2. новите технологии за популяризация на културното наследство.
Втората национална среща на тема „Музеите и устойчивото развитие” e посветена на ХХІІІ-ата Генерална конференция на ИКОМ и на 10-ата годишнина от приемането от ЮНЕСКО на Конвенцията за опазване на нематериалното културно наследство.
Националната среща „Музеите и устойчивото развитие” ще се проведе в сградата на Националния политехнически музей на ул.”Опълченска” № 66 в София. Целта е да се обсъдят основните музейни дейности, които изискват нови подходи и действия, отговарящи на предизвикателствата на съвремието. На форума, който се открива от 10:30 часа на 10 юни, понеделник, ще бъдат представени 41 доклада и презентации.
Програма - тук.
1. иновации в класическата комуникация с публиката;
2. новите технологии за популяризация на културното наследство.
Втората национална среща на тема „Музеите и устойчивото развитие” e посветена на ХХІІІ-ата Генерална конференция на ИКОМ и на 10-ата годишнина от приемането от ЮНЕСКО на Конвенцията за опазване на нематериалното културно наследство.
Националната среща „Музеите и устойчивото развитие” ще се проведе в сградата на Националния политехнически музей на ул.”Опълченска” № 66 в София. Целта е да се обсъдят основните музейни дейности, които изискват нови подходи и действия, отговарящи на предизвикателствата на съвремието. На форума, който се открива от 10:30 часа на 10 юни, понеделник, ще бъдат представени 41 доклада и презентации.
Програма - тук.