Заместник-министърът на културата Васил Василев участва на 23 юни 2013 г. в Смолян в работна среща за съдбата на Родопския драматичен театър „Николай Хайтов”.
Срещата бе организирана по покана на народния представител Дора Янкова и в нея участваха заместник-министър Васил Василев, народният представител д-р Даниела Дариткова, кметът на Смолян Николай Мелемов, областният управител Димитър Кръстанов, Гергана Стоянова - началник на кабинета на министъра на културата, както и актьори от бившата трупа на Смолянския театър.
Кметът на Смолян Николай Мелемов потвърди ангажимента на общината да поддържа сградата на Родопския драматичен театър „Николай Хайтов”. Актьорите поискаха държавата да съдейства трупата им да бъде възстановена.
„Ние сме тук, за да заявим готовността на Министерството на културата за диалог по искането за възстановяване на трупата на Родопския драматичен театър. Считам, че общината, областното ръководство на Смолян и Министерството на културата трябва да си подадат ръка, за да бъде намерен най-верният подход за решаването на този въпрос”, заяви след дискусията зам.-министър Василев. Той подчерта, че е необходимо общината да извърши бързо всички необходими законови стъпки, с които да гарантира, че ще стопанисва и издържа сградата на Родопския драматичен театър.
Срещата бе организирана по покана на народния представител Дора Янкова и в нея участваха заместник-министър Васил Василев, народният представител д-р Даниела Дариткова, кметът на Смолян Николай Мелемов, областният управител Димитър Кръстанов, Гергана Стоянова - началник на кабинета на министъра на културата, както и актьори от бившата трупа на Смолянския театър.
Кметът на Смолян Николай Мелемов потвърди ангажимента на общината да поддържа сградата на Родопския драматичен театър „Николай Хайтов”. Актьорите поискаха държавата да съдейства трупата им да бъде възстановена.
„Ние сме тук, за да заявим готовността на Министерството на културата за диалог по искането за възстановяване на трупата на Родопския драматичен театър. Считам, че общината, областното ръководство на Смолян и Министерството на културата трябва да си подадат ръка, за да бъде намерен най-верният подход за решаването на този въпрос”, заяви след дискусията зам.-министър Василев. Той подчерта, че е необходимо общината да извърши бързо всички необходими законови стъпки, с които да гарантира, че ще стопанисва и издържа сградата на Родопския драматичен театър.