Активизираме Културния Обмен Между България И Алжир

Активизираме Културния Обмен Между България И Алжир


    Днес – 15 юли 2013 г., Гергана Стоянова - началник на кабинета на министъра на културата, се срещна с г-жа Зехира Яхи, началник на кабинета на министъра на културата на Алжир. Г-жа Яхи е в България по повод изложбата на големия алжирски художник Мохамед Кадда (1930–1991), която се открива на 16 юли т.г. в галерия „Академия” в София и е под патронажа на министъра на културата д-р Петър Стоянович. Експозицията, представяща творчеството на Мохамед Кадда, е посветена на 50 години от независимостта на Алжир.


   По време на разговора г-жа Стоянова обсъди с г-жа Яхи перспективите за активизиране на културния обмен между България и Алжир. Част от конкретните прояви, които могат да бъдат организирани, са Дни на алжирската култура в София тази есен, Седмица на българското кино в Алжир, взаимно гостуване на фолклорни състави и участието им в международни фестивали в двете държави. В края на разговора г-жа Зехира Яхи заяви, че българският талант има много приятели в нейната страна, а културата гради мостовете на духовността между народите.