Министърът на културата д-р Петър Стоянович ще присъства на 16 юли (вторник) от 18:30 часа в галерия „Академия” в Националната художествена академия в София на официалното откриване на изложбата на големия алжирски художник Мохамед Кадда (1930–1991).
Експозицията, представяща творчеството на Мохамед Кадда, е посветена на честването на 50-ата годишнина от независимостта на Алжир. Изложбата в галерия „Академия” в НХА се организира под патронажа на министъра на културата на Република България д-р Петър Стоянович, министъра на културата на Алжир г-жа Халида Туми и на Н.Пр. посланика на Алжир в България г-н Ахмед Буташ. Очаква се на официалното откриване днес на експозицията в галерия „Академия”, посветена на 50 години от независимостта на Алжир, да присъства и г-жа Зехира Яхи - началник на кабинета на министъра на културата на Алжир Халида Туми.
Експозицията, представяща творчеството на Мохамед Кадда, е посветена на честването на 50-ата годишнина от независимостта на Алжир. Изложбата в галерия „Академия” в НХА се организира под патронажа на министъра на културата на Република България д-р Петър Стоянович, министъра на културата на Алжир г-жа Халида Туми и на Н.Пр. посланика на Алжир в България г-н Ахмед Буташ. Очаква се на официалното откриване днес на експозицията в галерия „Академия”, посветена на 50 години от независимостта на Алжир, да присъства и г-жа Зехира Яхи - началник на кабинета на министъра на културата на Алжир Халида Туми.
