На първата си официална пресконференция днес министърът на културата д-р Петър Стоянович направи специално изявление за хода на проекта на бъдещата Национална художествена галерия в кв. 500 в центъра на София. Министър Стоянович нарече брифинга „Записки по българските Лувъри” и предупреди, че начинът, по който е управляван досега този проект, не прави чест на България. /Цялото изявление поместваме по-долу/.
В брифинга участва и акад. Светлин Русев, ръководител на експертната група за концепцията на бъдещия Национален музеен комплекс. На пресконференцията присъстваха заместник-министрите на културата Велислава Кръстева и Васил Василев, както и главният секретар на Министерството на културата Ладинка Михайлова.
Ето изявлението на министъра на културата д-р Петър Стоянович:
В брифинга участва и акад. Светлин Русев, ръководител на експертната група за концепцията на бъдещия Национален музеен комплекс. На пресконференцията присъстваха заместник-министрите на културата Велислава Кръстева и Васил Василев, както и главният секретар на Министерството на културата Ладинка Михайлова.
Ето изявлението на министъра на културата д-р Петър Стоянович: