Министърът на културата д-р Петър Стоянович се срещна днес, 24 юли 2013 г. в Министерството на културата с Емилия Кралева - посланик на България в Гърция, и с Ангел Димитров – посланик на България в Сърбия. На срещите присъства и заместник-министърът на културата Васил Василев.
По време на разговорите с двамата дипломати министър Стоянович подчерта необходимостта от активизиране на културното сътрудничество между България и Гърция и между България и Сърбия. Отбелязано бе успешното представяне на български творчески състави, фолклорни групи и отделни творци във фестивали в Гърция.
Предстоящо е подготвянето на нова програма на културно сътрудничество между България и Сърбия. В момента между двете държави има активен обмен между театрални състави от различни градове, както и съвместно участие във форуми на сценичните изкуства.
По време на разговорите с двамата дипломати министър Стоянович подчерта необходимостта от активизиране на културното сътрудничество между България и Гърция и между България и Сърбия. Отбелязано бе успешното представяне на български творчески състави, фолклорни групи и отделни творци във фестивали в Гърция.
Предстоящо е подготвянето на нова програма на културно сътрудничество между България и Сърбия. В момента между двете държави има активен обмен между театрални състави от различни градове, както и съвместно участие във форуми на сценичните изкуства.