Министърът На Културата Д-Р Петър Стоянович Се Срещна С Барок И Българската Фасилити Мениджмънт Асоциация

Министърът На Културата Д-Р Петър Стоянович Се Срещна С Барок И Българската Фасилити Мениджмънт Асоциация


   Министърът на културата д-р Петър Стоянович се срещна днес с ръководствата на Българската асоциация на работодателите в областта на културата /БАРОК/ и на Българската Фасилити мениджмънт асоциация /БГФМА/. На срещата присъства и заместник-министърът на културата Васил Василев.
   Двете организации запознаха министър Стоянович с идеите си за сътрудничество в областта на подобряване на условията в сградите, в които се помещават културните институти в страната. Това са театри, опери, музикални салони, училища, читалища.
   Ръководството на БГФМА смята, че може да допринесе с експертно мнение за оптимизиране на разходите и усъвършенстване на управлението на подобни сгради. Това ще бъде от полза за творците и изпълнителите, които работят в културните институти, посочиха от БАРОК.
   По време на разговора министър Петър Стоянович подчерта, че доброто управление и поддържане на сградите на културните институти, голяма част от които са и културни ценности, е обща грижа.




Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето