Министърът на културата д-р Петър Стоянович се срещна днес с ръководствата на Българската асоциация на работодателите в областта на културата /БАРОК/ и на Българската Фасилити мениджмънт асоциация /БГФМА/. На срещата присъства и заместник-министърът на културата Васил Василев.
Двете организации запознаха министър Стоянович с идеите си за сътрудничество в областта на подобряване на условията в сградите, в които се помещават културните институти в страната. Това са театри, опери, музикални салони, училища, читалища.
Ръководството на БГФМА смята, че може да допринесе с експертно мнение за оптимизиране на разходите и усъвършенстване на управлението на подобни сгради. Това ще бъде от полза за творците и изпълнителите, които работят в културните институти, посочиха от БАРОК.
По време на разговора министър Петър Стоянович подчерта, че доброто управление и поддържане на сградите на културните институти, голяма част от които са и културни ценности, е обща грижа.
Двете организации запознаха министър Стоянович с идеите си за сътрудничество в областта на подобряване на условията в сградите, в които се помещават културните институти в страната. Това са театри, опери, музикални салони, училища, читалища.
Ръководството на БГФМА смята, че може да допринесе с експертно мнение за оптимизиране на разходите и усъвършенстване на управлението на подобни сгради. Това ще бъде от полза за творците и изпълнителите, които работят в културните институти, посочиха от БАРОК.
По време на разговора министър Петър Стоянович подчерта, че доброто управление и поддържане на сградите на културните институти, голяма част от които са и културни ценности, е обща грижа.