Днес, 20.02.2014 г., пред представители на училищното настоятелство и медии бяха взети проби от сграда на Класическата гимназия на ул. «Баба» № 16 за наличие на вредни материали.
Пробите от стените на две различни помещения в сградата бяха взети от експерти на «Център по обществено здраве и анализи», Дирекция «Аналитични лабораторни дейности» към Министерство на здравеопазването, както и от специалисти от Национален институт за строителни изследвания към Министерство на регионалното развитие. Резултатите от експертизите ще бъдат готови след около седмица.