Министерството на културата издаде некролог по повод кончината на българския диригент и педагог Камен Големинов, който през последните години живееше в Португалия.
В некролога, издаден от Министерство на културата, се казва:
„С дълбока скръб съобщаваме за загубата на българския диригент и педагог Камен Големинов.
Напусна ни видният български музикант, чийто творчески и житейски път утвърди мястото му сред личностите с принос за развитието на българското музикално изкуство.
Неотменимо свързани с името му ще останат успехите на оркестър “Симфониета” при Българското национално радио, множеството концерти и реализирани записи.
Дългогодишните му творчески изяви го нареждат сред популяризаторите на българското музикално творчество, допринесли за обогатяване на културното ни наследство.
Неговият облик на човек и артист завинаги ще остане в паметта на българската културна общественост.
ПОКЛОН ПРЕД СВЕТЛАТА МУ ПАМЕТ!”
В некролога, издаден от Министерство на културата, се казва:
„С дълбока скръб съобщаваме за загубата на българския диригент и педагог Камен Големинов.
Напусна ни видният български музикант, чийто творчески и житейски път утвърди мястото му сред личностите с принос за развитието на българското музикално изкуство.
Неотменимо свързани с името му ще останат успехите на оркестър “Симфониета” при Българското национално радио, множеството концерти и реализирани записи.
Дългогодишните му творчески изяви го нареждат сред популяризаторите на българското музикално творчество, допринесли за обогатяване на културното ни наследство.
Неговият облик на човек и артист завинаги ще остане в паметта на българската културна общественост.
ПОКЛОН ПРЕД СВЕТЛАТА МУ ПАМЕТ!”