Министерството на културата издаде некролог по повод кончината на композитора и диригента доц. Христо Тонев, който почина след боледуване на 77-годишна възраст.
В некролога, издаден от Министерство на културата, се посочва:
«С дълбока скръб съобщаваме за загубата на българския композитор, диригент, педагог и общественик доц. Христо Тонев.
Неговото артистично присъствие остави трайна следа в българския културен живот. Дългогодишните му творчески прояви на композитор, диригент, педагог и изпълненията му на произведения за духов оркестър на български композитори го нареждат сред най-вдъхновените популяризатори на родното музикално творчество.
С всеотдаен труд, той завеща на поколенията безрезервната си отдаденост на музикалното изкуство.
Обликът му на творец и общественик завинаги ще остане в паметта на българската културна общественост.
ПОКЛОН ПРЕД СВЕТЛАТА МУ ПАМЕТ!»
МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА
В некролога, издаден от Министерство на културата, се посочва:
«С дълбока скръб съобщаваме за загубата на българския композитор, диригент, педагог и общественик доц. Христо Тонев.
Неговото артистично присъствие остави трайна следа в българския културен живот. Дългогодишните му творчески прояви на композитор, диригент, педагог и изпълненията му на произведения за духов оркестър на български композитори го нареждат сред най-вдъхновените популяризатори на родното музикално творчество.
С всеотдаен труд, той завеща на поколенията безрезервната си отдаденост на музикалното изкуство.
Обликът му на творец и общественик завинаги ще остане в паметта на българската културна общественост.
ПОКЛОН ПРЕД СВЕТЛАТА МУ ПАМЕТ!»
МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА
Поклонението ще се състои в понеделник, 17 март, от 13:30 часа в църквата на Централните Софийски гробища.