През 2013-та година София е бил „Най-добър град за културен живот", сочат категорично резултатите от класацията на Дарик радио и „24 часа" - „Най-добрият град за живеене".
На официална церемония днес в Националната художествена галерия в София министърът на културата д-р Петър Стоянович връчи на кмета на Столична община Йорданка Фандъкова престижната награда „Най-добър град за културен живот" и я поздрави със заслуженото отличие.
На тържествената церемония в НХГ Велико Търново и Бургас бяха обявени за най-добрите градове за живеене у нас за 2013-та година. За първи път в седемгодишната история на наградите, връчвани традиционно от Дарик радио и вестник „24 часа", победителите са два града, тъй като те са събрали еднакъв брой точки по 20-те критерия, на които се базира класацията „Най-добрият град за живеене в България". Велико Търново печели приза „Най-добрият град за живеене" за първи път в историята на класацията, а Бургас е определен като най-доброто място за живеене за трети път и за втора поредна година.
Премиерът Пламен Орешарски връчи днес голямата награда на кметовете на двата града Даниел Панов и Димитър Николов. Церемонията по връчването на наградите започна и с един специален приз - за „Най-бързорастящ град", който бе връчен на кмета на Несебър Николай Димитров. Градът се отличава с висока раждаемост, механичен прираст и с голям брой сключени бракове.
Победител в категорията „Най-добър малък град" стана Аксаково, област Варна, който през последните 10 години е успял да се развие и е водещ по критерия за най-много привлечени евросредства на глава от населението.
Другата специална награда през тази година беше връчена на сръбския Димитровград – в категорията за „Най-добър български град извън пределите на страната".
През 2013 г. София е бил и „Най-добър бизнес град", както и „Най-добър град за културен живот", показва още класацията на Дарик радио и „24 часа".
Морската столица Варна получи наградата „Най-перспективен град" заради модернизацията на туристическата зона и плановете за разширяване на пристанището. Като „Най-зелен град" беше отличен Кюстендил.
На тържествената церемония в НХГ Велико Търново и Бургас бяха обявени за най-добрите градове за живеене у нас за 2013-та година. За първи път в седемгодишната история на наградите, връчвани традиционно от Дарик радио и вестник „24 часа", победителите са два града, тъй като те са събрали еднакъв брой точки по 20-те критерия, на които се базира класацията „Най-добрият град за живеене в България". Велико Търново печели приза „Най-добрият град за живеене" за първи път в историята на класацията, а Бургас е определен като най-доброто място за живеене за трети път и за втора поредна година.
Премиерът Пламен Орешарски връчи днес голямата награда на кметовете на двата града Даниел Панов и Димитър Николов. Церемонията по връчването на наградите започна и с един специален приз - за „Най-бързорастящ град", който бе връчен на кмета на Несебър Николай Димитров. Градът се отличава с висока раждаемост, механичен прираст и с голям брой сключени бракове.
Победител в категорията „Най-добър малък град" стана Аксаково, област Варна, който през последните 10 години е успял да се развие и е водещ по критерия за най-много привлечени евросредства на глава от населението.
Другата специална награда през тази година беше връчена на сръбския Димитровград – в категорията за „Най-добър български град извън пределите на страната".
През 2013 г. София е бил и „Най-добър бизнес град", както и „Най-добър град за културен живот", показва още класацията на Дарик радио и „24 часа".
Морската столица Варна получи наградата „Най-перспективен град" заради модернизацията на туристическата зона и плановете за разширяване на пристанището. Като „Най-зелен град" беше отличен Кюстендил.
В класацията „Най-добрият град за живеене 2013" участваха 27-те областни градове у нас. Те бяха оценявани по 20 критерия, сред които екологично състояние, ниво на инвестициите, раждания на глава от населението и др.