От 28 до 30 април 2014 г., в Националния дворец на културата, България ще бъде домакин на Tретата работна среща на Бюрото към Спомагателния комитет на Конвенцията на ЮНЕСКО от 1970 г. за мерките, насочени към забрана и предотвратяване на незаконния внос, износ и прехвърляне на правото на собственост на културни ценности.
Представители на 19 държави ще вземат участие в експертната група на Бюрото на Комитета, чиято основна цел е изготвянето на оперативни насоки за прилагане на Конвенцията.
Събитието в НДК ще бъде открито от министъра на културата д-р Петър Стоянович.
Представители на 19 държави ще вземат участие в експертната група на Бюрото на Комитета, чиято основна цел е изготвянето на оперативни насоки за прилагане на Конвенцията.
Събитието в НДК ще бъде открито от министъра на културата д-р Петър Стоянович.