Министърът На Културата Д-Р Петър Стоянович Поздрави Библиотечните Служители По Повод Техния Професионален Празник – 11 Май

Министърът На Културата Д-Р Петър Стоянович Поздрави Библиотечните Служители По Повод Техния Професионален Празник – 11 Май


   Министърът на културата д-р Петър Стоянович изпрати поздравителен адрес до библиотечните служители по повод професионалния им празник 11 май - Деня на библиотекаря.

   На този ден отбелязваме и Деня на славянските първоучители – Светите братя Кирил и Методий, продължението на чието дело е и мисията на работещите в книжните хранилища.

   В поздравленията на министъра на културата д-р Петър Стоянович до всички библиотечни служители в страната се казва:

„Уважаеми хранители на родната книжнина, скъпи библиотечни служители!
Приемете искрените ми поздрави и най-добри пожелания по повод професионалния Ви празник - Деня на библиотекаря и предстоящото откриване на Националната библиотечна седмица!
Незабележимият Ви труд и отдадеността, с която изпълнявате високо отговорната си мисия, са за пример на всички дейци в сферата на културата. Голяма част от нас със сигурност не би могла да постига успехите си без Вашата безкористна подкрепа!
Бъдете живи, здрави и усмихнати, и не спирайте да откривате все нови и нови хоризонти!”




Водещи новини

Времето