Министър Петър Стоянович Поздрави Работещите В Българските Музеи По Повод Международния Ден На Музеите – 18 Май

Министър Петър Стоянович Поздрави Работещите В  Българските Музеи По Повод Международния Ден На Музеите – 18 Май


   Министърът на културата д-р Петър Стоянович изпрати поздравителен адрес до работещите в българските музеи по повод предстоящия Международен ден на музеите – 18 май.
В поздравленията на министър Петър Стоянович до работещите в българските музеи се казва:

„Уважаеми колеги,

Особено ми е приятно да Ви поздравя с Международния ден на музеите – 18 май, който тази година ще протече под мотото „Музейните колекции ни свързват”. Ден по-рано се провежда Десетото издание на Европейската нощ на музеите.
На тази дата трябва да отдадем заслуженото уважение на всички Вас, които ежедневно влагате своята енергия за опазването и популяризирането на културното ни наследство, съхранявайки паметта на нацията българска. Защото и сега, независимо от условията на повсеместна световна глобализация, името на малка България най-често се свързва с уникалните ни колекции, които шестват триумфално по големите световни центрове, предизвиквайки възхищение в средите на най-напредналите в икономическо отношение общества.
Бъдете живи и здрави и изпълнени с неизчерпаема енергия.
Честит празник!”




Водещи новини

Времето