Министърът на културата Вежди Рашидов се срещна днес в кабинета си със Западно- и Средноевропейския митрополит Антоний. На срещата присъства и отец Йоан, който служи в най-стария столичен храм – Ротондата „Свети Георги“.
Негово Високопреосвещенство Митрополит Антоний (вдясно), отец Йоан и министър Вежди Рашидов
Митрополит Антоний благодари на министър Рашидов за доброто сътрудничество, което получава от българските културни институти в Европа, които са към Министерството на културата.
Негово Високопреосвещенство Митрополит Антоний поздрави министър Рашидов за успешно реализирания проект „Антична Сердика“ на столичното Ларго и за току-що открития Музей в българския Метох в Истанбул, както и за последователните усилия на Министерството на културата за опазването на културното ни наследство. Владиката изрази и готовността си да помага в подготовката на културната програма за Българското председателство на ЕС през 2018 година.