Третото Издание На Националната Кампания „Чети С Мен“ Ще Е В Пловдив, Инициативата Се Провежда С Подкрепата И На Министерството На Културата

Третото Издание На Националната Кампания „Чети С Мен“ Ще Е В Пловдив, Инициативата Се Провежда С Подкрепата И На Министерството На Културата


   По инициатива на държавния глава Росен Плевнелиев на 11 юни, събота, ще се проведе третото издание на Националната кампания за насърчаване на четенето „Чети с мен“.







   Инициативата е с начало 11:00 часа в Цар Симеоновата градина в Пловдив във Виенския павилион, където президентът Плевнелиев, писатели, известни музиканти, артисти и политици ще четат откъси от любими книги. Програмата ще продължи до 12:15 часа, като едновременно с това ще има съпътстващи събития и в десетки населени места в цялата страна.

   Инициативата на президента Росен Плевнелиев се провежда с подкрепата на Община Пловдив, Министерството на образованието и науката, Министерство на културата, Асоциация „Българска книга“, Съюза на народните читалища, Българската библиотечно-информационна асоциация, фондациите „Глобални библиотеки“ и „Детски книги“, както и на сайтовете „Аз чета“, „Книголандия“ и Love Theater.

   Специален гост на третото издание на „Чети с мен“ ще бъде холандската принцеса Лаурентин, посланик на ЮНЕСКО по въпросите на грамотността, председател на фондация Reading and Writing (http://readingandwriting.eu/). Откъси от книги са поканени да четат също: Иван Тотев, кмет на Пловдив; Владимир Пенев, актьор, бивш министър на културата; Мартина Вачкова, актриса; Божана Апостолова, издател, организатор на фестивала „Пловдив чете“; Поли Генова, певица; Рафи, певец; Ирмена Чичикова, актриса; Георги Господинов, писател; Валентин Танев, актьор; Владимир Левчев, писател; Дони, певец и композитор; Нети, актриса и певица. В четенето ще се включи и доц. д-р Венцислав Велев – началник на отдел „Регионални дейности“ в Дирекция "Международни и регионални дейности" на Министерството на културата.

  Водещ на събитието ще е актьорът Стефан Щерев.

  От 12:20 часа в събота всички участници и гости ще разгледат и павилионите на „Пловдив чете“.


Водещи новини

Времето