Фотоизложба, Посветена На Творчеството На Григор Вачков, Е Наредена В Галерията На Открито В Градската Градина Пред Нт „Иван Вазов”

Фотоизложба, Посветена На Творчеството На Григор Вачков, Е Наредена В Галерията На Открито В Градската Градина Пред Нт „Иван Вазов”


     Фотоизложба, посветена на творчеството на големия български актьор Григор Вачков, бе открита в присъствието на служебния министър на културата Рашко Младенов вчера следобед пред Народния театър „Иван Вазов“.


 

        Изложбата „Аз искам да играя нечовешки роли!“ е посветена и на 85-годишнината от рождението на обичания актьор, а на официалното й откриване бяха и неговата дъщеря и актриса Мартина Вачкова, Христо Мутафчиев - председател на Съюза на артистите в България, Малина Едрева, председател на Постоянната комисия по образование, култура, наука и културно многообразие в Столичния общински съвет, както и много актьори, журналисти и почитатели на творчеството на Вачков.

 

        На паната в Галерията на открито в Градската градина са десетки фотоси на Григор Вачков, който се е снимал в над 40 филма и е играл в много театрални постановки. Експозицията, разбира се, ни напомня и за изявата му в спектакъла "Баня" от Вл. Маяковски в Държавния сатиричен театър, в трупата на който той е още от самото му основаване, както и за най-известните роли на Вачков в телевизионния сериал "На всеки километър" и във филмите "Мъжки времена” по сценарий на Николай Хайтов и "Мера според мера" на Георги Дюлгеров.

 

       Изложбата е част от програмата на „Софийски театрален салон – 2017”, който се организира от Съюза на артистите в България и Столична община с подкрепата на Министерството на културата.



Времето