Зам.-Министърът На Културата Румен Димитров Ще Участва В Тържественото Отбелязване На 50-Годишния Юбилей На Национално Училище За Фолклорни Изкуства „Филип Кутев” В Котел

Зам.-Министърът На Културата Румен Димитров Ще Участва В Тържественото Отбелязване На 50-Годишния Юбилей На Национално Училище За Фолклорни Изкуства „Филип Кутев” В Котел


Заместник-министърът на културата Румен Димитров ще вземе участие на 3 юни /събота/ в тържественото отбелязване на 50-годишния юбилей на Националното училище за фолклорни изкуства „Филип Кутев” в гр. Котел.

На юбилейното честване зам.-министърът на културата Румен Димитров ще награди с почетна грамота и с високото отличие „Златен век” - печат на цар Симеон Велики, директорката на Националното училище за фолклорни изкуства „Филип Кутев” Мария Градешлиева за нейния принос в развитието на българската култура.

На празничната церемония в събота почетна грамота за принос в развитието и утвърждаването на българската култура ще получи и училището юбиляр НУФИ „Филип Кутев”.

Всички възпитаници, учители и приятели на прочутото ни училище, което неслучайно е наричано „Люлка на таланти” и „Огнище на българщината”, са поканени да присъстват на юбилейните прояви.

Национално училище за фолклорни изкуства „Филип Кутев” се намира в малкия град Котел, сгушен в живописната Стара планина. Основано е на 2 октомври 1967 г. и е първото средно училище за български фолклорни песни и инструментална музика в Европа. Училището дава възможност не само на българските деца, но и на всички чужденци, привлечени и желаещи да се запознаят с българския фолклор и традиции, да почувстват българския дух и култура. Днес, половин век след началото, през него са преминали и изучили над 2000 изпълнители на народни инструменти, певци и танцьори, майстори на музикални инструменти.

 

За повече информация: