Зам.-министър Абазов припомни, че през последните три години тютюнопроизводителите получиха 73 милиона лева по схемата за национални доплащания и подчерта, че ще се работи за сигурността на отрасъла, защото той е много специфичен за българското земеделие, с голямо значение за осигуряване на препитание и заетост на хората в определени райони на страната.
По време на срещата зам.-министърът призова земеделските стопани от планинските, полупланинските и граничните райони да бъдат активни като се възползват максимално и от други възможности за повишаване на своите доходи, чрез кандидатстване по мерките, включени в Програмата за развитие на селските райони за новия програмен период 2014-2020 г. В срещата взеха участие областният управител на Благоевград г-н Муса Палев и кметът на Сатовча Арбен Мименов.