Отношенията между българския и руския бизнеси могат и трябва да се задълбочават и развиват

Отношенията между българския и руския бизнеси могат и трябва да се задълбочават и развиват

За България икономическите отношения с Русия са много важни. Вярвам, че в кризата всяка възможност, която се предоставя на бизнеса, не бива да бъде изпускана. Убеден съм, че и за двете страни има много взаимноизгодни възможности“, това коментира вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Ивайло Калфин по време на среща с президента на Руския съюз на индустриалците и предприемачите Александър Шохин.

По време на срещата, която се състоя в рамките на работното посещение на министър Калфин в Москва, бяха обсъдени възможностите за двустранно сътрудничество, организиране на бизнес форуми, кръгли маси и конференции за обмен на идеи и добри практики във всички сфери на икономиката. Дискутирани бяха и възможностите за обмен на опит и в областта на професионалните обучения и професионалната квалификация.

На срещата присъстваха още посланикът на България в Русия Бойко Коцев и от руска страна – Марина Московина, ръководител направление „Социално партньорство и професионална квалификация“, Анатолий Дрантусов – директор на Центъра по международно сътрудничество.

 

Водещи новини

Времето

Полезни линкове