Три схеми в подкрепа на младежката заетост стартират този месец по ОП “Развитие на човешките ресурси” 2014-2020 г.

Три схеми в подкрепа на младежката заетост стартират този месец по ОП “Развитие на човешките ресурси” 2014-2020 г.

Три схеми в подкрепа на младежката заетост стартират този месец по Оперативна програма “Развитие на човешките ресурси” (ОП РЧР) 2014-2020 г., каза заместник-министърът на труда и социалната заетост Зорница Русинова днес на годишната среща на Национална мрежа на децата и общините във Велико Търново.

Тя представи операции в подкрепа на деца и младежи по оперативната програма като постави акцент върху сътрудничеството между общини и неправителствени организации в използването на структурните фондове.

Операция „Активни“ цели активизирането на пазара на труда на неактивни младежи до 29 години. Допустимите организации, центрове, социални партньори и общини, които могат да кандидатстват, ще получат финансиране между 200 000 лв. и  391 166 лв. за своя проект.

Агенция по заетостта чрез операция „Обучения и заетост на младите хора“ ще осигури заетост при работодател чрез обучения и субсидия за заетост на регистрирани в дирекции „Бюро по труда“ младежи до 29 годишна възраст. За целта са заделени 115 млн. лв.

Работодателите могат да кандидатстват по операция „Ново работно място 2015“ с проекти за устойчиви работни места за безработни и неактивни младежи. Като бенефициенти те ще получат 50 000 лв. минимално финансиране и  391 166 лв. максимално.

„За насърчаване на социалното включване общините могат да бъдат бенефициенти по операциите „Независим живот“, „Активно включване“ и „Приеми ме 2015“ по ОП РЧР 2014-2020 г.“, обобщи заместник-министър Русинова. Тя напомни, че през настоящия финансов период са заделени 658 млн. лв. по оперативната програма в изпълнение на политиките по намаляване на бедността и насърчаване на социалното включване.

Водещи новини

Времето

Полезни линкове