Вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Ивайло Калфин ще отдаде лична почит към храмовия празник на Славянобългарския манастир „Св. Вмч. Георги Зограф“ в Атон, Гърция, – едно свещено място за българите и ценно свидетелство за културно-историческото наследство на България.
Министър Калфин е ръководител на българската делегация, представена от видни общественици, политици и църковни дейци, които ще вземат участие в тържественото честване на манастира на 5 срещу 6 май.
Присъствието на българска делегация на храмовия празник е традиционно и e израз на вниманието и загрижеността, с които нашият народ се отнася към българската светиня в Атон.