„Инвестициите в ранното развитие на всички деца, но особено на най-уязвимите, са инвестиция в благосъстоянието на цялата държава в бъдеще. Като родители най-голямата ни лична отговорност е да осигурим добро бъдеще на децата си. Като общество най-голямата ни отговорност е да не допускаме да има ничии деца или деца в нищото. С тези думи заместник-министърът на труда и социалната политика Деница Сачева откри кръгла маса на тема „Успешни практики за интеграция“ днес във Велико Търново.
Форумът се организира от посланическата група за ромска интеграция и център за междуетническидиалог и толерантност „Амалипе“ и е част от Международния детски ромски фестивал „Отворено сърце“, който се провежда в града от 3 до 5 юни.
Посланическата група за ромска интеграция е създадена по инициатива на посолствата на Норвегия и Швейцария в България и обединява посланици от държави-членки на Европейския съюз и САЩ.
По време на дискусията бяха представени успешни модели на интеграция на ромски деца и младежи в детски градини, основни училища и университети.
В кръглата маса участваха нейно превъзходителство Гюру Катарина Викьор, посланик на Норвегия в България и заместник-министърът на образованието Красимир Киряков.